سفارش تبلیغ
صبا

محیط زیست همدان - اکوتوریسم
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
تاسیس موسسه حیات سبز سرزمی

ن
در مورخه چهارشنبه 15/2/1389 اولین مجمع عمومی موسسه حیات سبز سرزمین یکی دیگر از انجیوهای محیط زیستی در سالن سازمان محیط زیست استان همدان برگزار شد.

هدف از تشکیل این انجیو فرهنگ سازی محیط زیست در بین اقشار جامعه و معرفی توانایی‌های استان همدان در بخش‌های محیط زیست و اکوتوریسم می‌باشد.

در این جلسه ریس سازمان ملی جوانان مباحثی را پیرامون حمایت و تشکیل انجیوها در بخش جوانان بیان کرد و اصل تفکری جوانان را در باهم بودن دانستند.

همچنین آقای مهندس علیزاده یکی از چهره‌های ماندگار استان و استاد دانشگاه در لزوم تشکیل انجیوها در ادامه مطلب...

[ پنج شنبه 89/2/16 ] [ 8:55 عصر ] [ محمد سوزنچی ] [ نظرات () ]

مقدمه بر تشکیل همایش

حفظ تعادل در محیط زیست و پایداری روند توسعه در ابعاد مختلف مستلزم وجود یک الگوی استاندارد و منطقی در تولید ومصرف مواد و انرژی می باشد. محدود بودن منابع فسیلی تامین انرژی از یک طرف و کاهش ظرفیت خودپالایی محیط زیست از طرف دیگر، بخش قابل توجهی از تحقیقات و فعالیت های پژوهشی در حوزه انرژی را به موضوع انرژی های نو و تجدید پذیر معطوف نموده است. بهره برداری از ظرفیت تجدید پزیر محیط زیست (نظیر باد، آب، گرمای درون زمین، نور خورشید وجرم زیستی) جهت تولید انرژی وبهره وری از ضایعات مایع و جامد ناشی از محیط زیست انسان ساخت (شهری، کشاورزی، صنعتی و…) از طریق استفاده مجدد، پایدارترین استراتژی در تضمین بقاء سوخت و انرژی می باشد.

در این راستا، همایش حاضر بهانه ای است که با هم اندیشی پژوهشگران، صاحب نظران و مدیران اجرایی ضمن ارائه دستاوردهای پژوهشی و تجارب کسب شده، گامی در جهت اصلاح رویکردها و تدوین استراتژی در بهبود بهره وری از منابع با هدف بهینه سازی مصرف برداشته شود.

www.2ncfee.ir


[ سه شنبه 89/2/14 ] [ 6:38 عصر ] [ محمد سوزنچی ] [ نظرات () ]

اطلاعیه برگزاری کنفرانس ملی

 

با سلام خدمت کاربران گرامی

در پی گردش در مورد همایشها و کنفرانس‏های محیط زیستی با این مطلب برخورد کردم و به نظر می‏امد که جایگاه خوبی برای ارایه مقاله باشد لذا اگر خواستید اطلاعات بیشتری بگیرید از لینک زیر وارد شوید.

 

اطلاعیه کنفرانس: چهارمین کنفرانس روز جهانی محیط زیست: نقش اقتصاد سبز در مدیریت اکوسیستم ها(خرداد 1389) ttp://wediran.ir

 

 

و قابل توجه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مدیریت وبلاگ توانایی خود را در خصوص نحوه ارائه مقاله در همایش و ایجاد همبستگی در مطالب مورد نظر اعلام می‏نماید. جهت ارتباط به آدرس ایمیل مدیریت مراجعه نمایید.


[ شنبه 89/2/11 ] [ 11:17 عصر ] [ محمد سوزنچی ] [ نظرات () ]
سلام
جای همتون خالی ما یک مسافرت 10 روزه با طی مسافت 1150 کیلومتر از همدان به اصفهان و یزد و کرمان و سیستان و بلوچستان و هرمزگان و فارس و اصفهان و اراک و همدان داشتیم که تصمیم گرفتم تعدادی از 2000 عکسم را در وبلاگ قرار بدم البته به خاطر سرعت کم اینترنت ایران مجبور شدم حجم عکس ها را پایین بیارم ولی اگر عکس ها را با کیفیت بالا خواستید می توانید در قسمت نظرات پیغام بگذارید.
این عکس ها قسمت اول می باشد که امیدوارم خوشتون بیاد

کوههای جاده اردهال
جاده اردهال

مسجد اردهال


سنگ قبر سهراب سپهری مسجد اردهال


مسجد اردهال


مسجد اردهال


آتشکده زرتشتیان در یزدسر در آتشکده


مسجد بزرگ یزد


مسجد جمع کبیر یزد
فضای جلوی درب اصلی مسجد


کاشی کاری روی دیوار


صحن داخلی مسحد


محراب


نمای درب اصلی مسجد از فضای داخلی


جایگاه برگزاری نماز و سکوی نماز گذاری
دالان یا انباری خانه های قدیمی یزد خانه لاریها


سقف زندان اسکندر


کوچه های بافت قدیم شهر یزدمنتظر قسمت های بعدی که گذر از شهر کرمان است باشید .......

[ جمعه 89/2/3 ] [ 11:12 صبح ] [ محمد سوزنچی ] [ نظرات () ]
          

.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

از سال 84 که در رشته محیط زیست مشغول به تحصیل شدم، این وبلاگ را ایجاد و در هر بازه زمانی به هر اندازه که توان داشتم مطالبم را در آن می نگاشتم. از پاییز سال 89 با تحولی که در نگرشم به حوزه محیط زیست بوجود آمد. سمت و سوی وبلاگم نیز به مسئله اکوتوریسم تغییر کرد تا در اول بهمن سال 90 عنوان وبلاگم از محیط زیست همدان به محیط زیست همدان -اکوتوریسم تغییر کرد. چرا که تنها صنعت حامی محیط زیست، صنعت اکوتوریسم است. و امیدوارم که این صنعت به عنوان حامی محیط زیست بتواند از مشکلات عمده حیات بکاهد.
امکانات وب


بازدید امروز: 22
بازدید دیروز: 22
کل بازدیدها: 366983