سفارش تبلیغ
صبا

محیط زیست همدان - اکوتوریسم
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

 ٍجهت رفاه حال دانشجویان گرامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان.

 از قسمت پیوندهای روزانه به مدیریت سیستم دانشجویی دانشگاه آزاد همدان لینک قرار داده شده است.

تا این دوستان محترم بتوانند برای دریافت اطلاعات شخصی خود از براحتی از این سامانه استفاده نمایند.


[ یکشنبه 87/4/9 ] [ 3:43 عصر ] [ محمد سوزنچی ] [ نظرات () ]

دکتر مهدی ریاحی خرم رئیس سازمان محیط زیست استان همدان و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد همدان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به این نکته که وضعیت پراکنش یلوه حنایی برای اولین بار از استان همدان و مناطق غربی ایران گزارش شده، اظهار کرد: این موضوع نشان دهنده گسترده بودن مناطق پراکنش گونه نسبت به تصورات قبلی است .
وی به زیستگاه یلوه حنایی اشاره کرد و گفت: زیستگاه این پرنده در مناطق شمال ایران در بین گیاهان انبوه و مناطق مرطوب و در کشتزارهای غلات است.

یلوه حنایی
وی در خصوص حفاظت این گونه تصریح کرد: گونه یلوه حنایی در گروه پرندگان درشرف تهدید (NT) قرار گرفته و نیازمند برنامه‌های حفاظتی برای جلوگیری از وارد شدن در بخش گونه‌های در حال انقراض است.
وی همچنین با اشاره به این که این پرنده تک زی و منزوی است و مشاهده آن در طبیعت به سختی انجام می‌شود افزود: یلوه حنایی در کشورهای منطقه مدیترانه و کشورهای غربی پراکنش دارد، همچنین پراکنش گونه یلوه حنایی در مناطق شمالی ایران بویژه در استان گیلان است.

 

منبع: خبرگزاری همدان شهر الکترونیک

 

 

مدیر وبلاگ: جهت اطلاعات بیشتر در مورد این پرنده به وبلاک پرندگان ایران رجوع نمایید.  http://www.iranian-bird.blogfa.com/8301.aspx


[ یکشنبه 87/4/9 ] [ 12:29 صبح ] [ محمد سوزنچی ] [ نظرات () ]
          

.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

از سال 84 که در رشته محیط زیست مشغول به تحصیل شدم، این وبلاگ را ایجاد و در هر بازه زمانی به هر اندازه که توان داشتم مطالبم را در آن می نگاشتم. از پاییز سال 89 با تحولی که در نگرشم به حوزه محیط زیست بوجود آمد. سمت و سوی وبلاگم نیز به مسئله اکوتوریسم تغییر کرد تا در اول بهمن سال 90 عنوان وبلاگم از محیط زیست همدان به محیط زیست همدان -اکوتوریسم تغییر کرد. چرا که تنها صنعت حامی محیط زیست، صنعت اکوتوریسم است. و امیدوارم که این صنعت به عنوان حامی محیط زیست بتواند از مشکلات عمده حیات بکاهد.
امکانات وب


بازدید امروز: 26
بازدید دیروز: 22
کل بازدیدها: 366987