سفارش تبلیغ
صبا

محیط زیست همدان - اکوتوریسم
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

آخه شنیدم میگن تو این شبها گناه های ما بخشیده میشه. 
حالا آخدا یه سوال داشتم اگر ما هر کاری کنیم تو می بخشی؟
مگه نمیگن که به گردن همه حق الله و حق النفس و حق الناس هست.
تو که بزرگی و بخشایش یکی از صدها صفات شماست.
ولی ایا حق الناس هم به همین راحتیه. میخوام بدونم که اگه من کاری بکنم که کلی از مردم آسیب ببینند و ضرر کند و حتی بمیرند باز هم تو میبخشی؟
اینا رو میگم به خاطر اینکه دلم از این زمونه خسته شده از این همه بی مهری ها از این همه دروغ ها از این همه ریاااااااااا
خداجون چه میشه کرد ما بنده های غرق در گناه که ظاهرمون آراسته است داریم این همه بدی میکنیم.
تو انقدر خوبی که همه آنچه را که تو کل جهان هست را جمع کرده ای و به ما ایرانی ها داده ای ولی ما چه کردیم، غیر از اینه که همه را از بین بردیم و نابود کردیم.
شرمنده ام من از خودم و از شما شرمنده ام . دست به هر کاری زدم که به دوستانم به همکارانم حتی به میدران بگویمم این همه کفران نعمت چرا؟
!مگه ما ایرانیها ادعامون نمیشه که جامعه ی دینی هستیم پس چرا انقدر بدی و انقدر نابودی. ما که به خودمون رحم نمیکنیم حتی به محیط زیستمون هم رحم نمیکنیم. 
خداجون این همه بدی که داریم میکنیم باید جواب پس بدیم یا نه؟ این همه مناطق زیست محیطی را که از بین می بریم؟ این همه جنگل؟ این رودخانه ها و تالاب ها؟ این همه گونه جانوری که روزانه نابود میشوند؟ هر چی با سواد علمی و دانشگاهی به مدیران گفتیم و گفتند هیچ اتفاقی نیافتاده؟ هیچ اثری نکرد؟ انگار چشمها و گوشهایشان بر ما بسته است؟ نابود میکنند و از بین میبرند و هیچ کس نیست که توان مقابله شان را داشته باشد؟
دست به دامان خودت میشویم. هر چی سنگ زدیم به شیشه نخورد و این شیشه تبدیل به دیواری شده که اصلا چیزی براش مهم نیست؟
ای خدای عزیز به این شبهای زیبا، به این گریه های بنده هایت، به این ناله های آهوان، به این خشکی دریاچه ارومیه، به این سوختگی جنگلها و به خود این همه محیط بانان شهید قسمت میدهیم 

که ما و بقیه موجودات را نجات بده
ما ظرفیت استفاده از این همه نعمتهای تو را نداریم.

خودت عطا کردی پس خودت نگهش بدار.
تا شاید حداقل برای آیندگان چیزی باقی بماند و یا ممکن است در آینده افرادی بیاییند که مدیر باشند و دلسوخته کار کنند.


[ دوشنبه 90/5/31 ] [ 12:23 صبح ] [ محمد سوزنچی ] [ نظرات () ]

چند وقتی میشود موضوع دریاچه ارومیه تیتر اصل اخبار را به خود اختصاص داده است. و هر از چندگاهی مدیری یا مسئولی بنا به فشار های اجتماعی تکانی به خود میدهد و گفتگویی را در این زمینه انجام میدهد که به طبع خبرگزاری ها نیز تا چند روزی سوژه برای داغ کردن خبر پیدا میکنند. 

ولی سرانجام پروژه های نجات دریاچه ارومیه چه شد؟ شما میدانید؟

چند وقت پیش یکی از دوستان فعالم در زمینه محیط زیست به من میگفت که باید حرکتی انجام داد تا این واقعه اتفاق نیافتد و پیشنهاداتی داد مبنی بر اینکه نامه ای سرگشاده به افراد ذی نفوذ بنویسیم و آنها را مطلع کنیم. که به نظر من نیز پیشنهاد خوبی بود اما مگر افراد ذی نفوذ در این نظام از این واقعه بی خبر اند که میخواهیم خبردارشان کنیم.

خلاصه بعد از چت یک ساعته و نقد نظرات یکدیگر بررسی بیشتر و نظرخواهی اساتید برجسته را در دستور کار خود قرار دادیم ولی در ذهن من میگذشت که از طریق اطلاع رسانی به صورت ایمیل و طراحی یک وب سایت و جمع آوری امضا الکترونیکی دلسوزان، این حرکت را به صورت نمادین در رسانه ها جلوه گر نماییم. در همین وادی بودم که ایمیلی از طرف یکی از دوستان رسید و در آن با بررسی خطرات خشک شدن دریاچه ارومیه حس میهن پرستی شما را بر می انگیخت و فردا نیز همین ایمیل از طرف دوست دیگری رسید.

اینکار مرا امیدوار کرد که هنوز ادمهایی هستند که دلشان می سوزد و میخواهند کاری هر چند کم انجام دهند - با جنبه سیاسی موضوع کاری ندارم- و این شوق و شورم را برای بررسی بیشتر و پیگیری بیشتر این موضوع برانگیخت.

خلاصه به ذهن کوچک بنده خطور کرده است که همگی دوستان به هم اندیشی و راه اندازی یک جلسه اینترنتی و تبادل نظر برنامه ای را جهت یادآوری موضوع خشک شدن تالاب انجام دهیم که هم خدا خوشش آید و هم بنده اش و هم مدیران دلسوزی (؟) که میخواهند کاری بکنند و دستشان بسته است.

اگر نظر و یا پیشنهادی دارید خوشحالم میشوم که در قسمت نظرات آن را بیان کنید

 

راستی آن مطلبی را که دوستان برایم میل کرده بودند نیز به شرح زیر می باشد -صحت گفته ها به عهده نگارنده نامه می باشد -

جان من این ایمیل رو به تمام افراد در لیستتون بفرستید و مثل ایمیل های جالب و خنده دار و  .... اینا ، دوباره بعد از مدتی به دست خودتون برسه که متوجه بشیم این ایمیل به همه ارسال شده .  ادامه مطلب...

[ جمعه 90/5/21 ] [ 5:35 صبح ] [ محمد سوزنچی ] [ نظرات () ]

نمیدونم چی بگم 

ممکن بعضی از دوستان فکر کنند مسیر وبلاگم عوض شده و مثلا این مطلب به محیط زیست چه ربطی داره

ولی وقتی که این کلپ را تا آخر نگاه کردم دیدم لیلا چهارکلوم حرف حساب زده که من و امثال من باید بشنوند و بهش عمل کنند.

این آدم بزرگ بود به حدی که نبودش این همه بار عاطفی ایجاد کرده

روحش شاد 

ولی خوش به حالش بزرگ مرد و بزرگ زندگی کرد

برای دیدن فیلم بروی عکس زیر کلیک کنید.


[ چهارشنبه 90/5/19 ] [ 4:46 عصر ] [ محمد سوزنچی ] [ نظرات () ]

بدون شرح

 


[ دوشنبه 90/5/17 ] [ 2:29 عصر ] [ محمد سوزنچی ] [ نظرات () ]

برای اینکه دوستان نگویند جعلی است و از خودت ساختی از صفحه روزنامه بریده ام تا ببینید.

فاجعه پشت فاجعه[ دوشنبه 90/5/17 ] [ 12:40 صبح ] [ محمد سوزنچی ] [ نظرات () ]
          مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

از سال 84 که در رشته محیط زیست مشغول به تحصیل شدم، این وبلاگ را ایجاد و در هر بازه زمانی به هر اندازه که توان داشتم مطالبم را در آن می نگاشتم. از پاییز سال 89 با تحولی که در نگرشم به حوزه محیط زیست بوجود آمد. سمت و سوی وبلاگم نیز به مسئله اکوتوریسم تغییر کرد تا در اول بهمن سال 90 عنوان وبلاگم از محیط زیست همدان به محیط زیست همدان -اکوتوریسم تغییر کرد. چرا که تنها صنعت حامی محیط زیست، صنعت اکوتوریسم است. و امیدوارم که این صنعت به عنوان حامی محیط زیست بتواند از مشکلات عمده حیات بکاهد.
امکانات وب


بازدید امروز: 43
بازدید دیروز: 14
کل بازدیدها: 363977